Rüyada Görülen Bitki ve Ağaçlar

Rüyada Görülen Bitki ve Ağaçlar

Rüyada Görülen Bitki ve Ağaçlar

Armut: Rüyada armut  ağacı görmek mal ve para kazanmak için halka boyun eğer bir kişi ile yorumlanır. Bir rivayete göre, zengin ve halka faydası dokunan, hayır işleyen bir kişi ile kıyaslanır. 

Böğürtlen: Rüyada böğürtlen toplayıp yediğinizi görmek, bir evlenme yüzünden ailesi ile diğer bir aile arasında yakınlık olacağına; olgunlaşmış böğürtlen yemek, evlenme yüzünden çeyiz veya ağırlık olarak para ve mal edineceğine işarettir.

Çam Ağacı: Çam ağacı görmek, uzun ömre ve haşmete delalet eder. Bir çam ağacı fidanı dikmek, hayırlı ve iyi işe başlamak, çam fidanı koparmak kötü iş yapmak şeklinde yorumlanır. Çam dalı, uğurdur. Çam ağacına çıkıp oturmak ikbal ve saadet demektir.

Elma Ağacı:  Rüyada elma ağacı görmek, halkla iyi geçinmeyi ve ibadeti seven bir kişi ile yorumlanır. Elma ağacı dikmek ve büyütmek hayırdır. Bir rivayete göre, elma ağacı güzel yüzlü, konuşmasından zevk alınan ve faydalanılan birine işarettir.

Bazıları derler ki, rüyada elma ağacı görmek insanın çalışkanlığına delalet eder. Rüyada bir elma ağacının sahibi olduğunu görmek, elde etmeye çalıştığı şeye nail olmaya delalet eder. Elma ağacı kuvvete,elma ağacına çıkmak, o kişiden menfaat görmeye, inmek ve düşmek ondan yoksun kalmaya, elma ağacını kestiğini görmek öyle birinin gayretini kırmaya delalet eder.

Fıstık Ağacı:  Güzel yüzlü, güzel huylu, hoş ve zarif, cömert herkesle iyi geçinir ve şakayı sever bir kişi veya zengin ve hediye vermekten çekinmez biri ile tabir edilir.

Gül Ağacı: Rüyada gül ağacı görmek şerefli bir kişi veya büyük bir devlet adamı ile ta’bir olunur. Gül ağacını kestiğini görmek üzüntüye delalet eder.

İğde Ağacı: İğde ağacı görmek, huyu güzel, sohbeti tatlı, yumuşak başlı, herkese hayır ve iyiliği dokunan, ama istediği kadar iyilik edemeyen biri olarak yorumlanır.

Kabak:  Rüyada kabak görmek seyahatle yorumlanır. Sakız kabağı kara yolu ile, bal kabağı deniz yolu ile yolculuk edecekseniz demektir. Kabak yediğinizi görmek bu yılınızın çok renkli ve faydalı geçeceğine delalet eder.

Kamelya: Rüyada kamelya çiçeği görmek, romantik bir gönül macerası geçireceğinize ve bir gençle tanışarak hayatınızda önemli bazı değişikliklerin olacağına delalet eder. kamelya ayrıca sitem serzenişle de yorumlandığı için, sevgilinizin sitemine uğrayarak biraz da üzüleceğinize işarettir.

Lavanta Çiçeği: Rüyada lavanta çiçeği görmek, en kıymetli eşyasından birini kaybedeceğine:lavanta çiçeğini bir torbaya koyup sandığına sakladığını görmek, zayi olan bir eşyasına kavuşacağına, sandıktan lavanta çiçeğini çıkarıp elbiseleri içine sakladığını görmek, yeni elbiseler satın alacağına delalet eder.

Manolya: Rüyada manolya görmek çok iyidir. Manolya sağlık, bolluk, bereket ve sevinçle yorumlanır. Rüyasında manolya koklayan bu nimetlerin hepsine birden kavuşur.

Nar Ağacı: Nar ağacı halk arasında saygı ve itibarı ve sözünde sadakati meşhur ve kendinden her zaman hayır beklenen bir kişi ile tabir olunur.

Nar Çiçeği:  Rüyada nar çiçeği veya nar çiçeği renginde bir şey görmek, bir yakınınızın veya çocuklarınızdan birinin düğün töreninde hazır bulunacağınıza, bekar iseniz genç bir kimse ile tanışıp nişanlanmanıza ve bir tören yapacağınıza işaret eder.

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar

  • Babalar Günün Kutlu Olsun!!! ♥ Seni Çok Özledim Babam!!! ♥ Evimiz derin bir sessizlik içindeydi. Komşularımız, mutfakta bir oraya bir buraya koşuşturup duruyorlardı... Annemin çaresizliği, babama olan üzüntüsü […]
  • Yalan Harikalar Diyarında Bir yalana iki kişinin gönülden inanması onu yalan olmaktan çıkarır. Yalan olmaktan çıkarır demek doğruya giden bir yol sunmak gibidir bu. "Yalan Harikalar Diyarında !" Eğer sahiden […]
  • Soslu Makarna Nasıl Yapılır? Malzemelerimiz 1 Paket hazır makarna Yarım çay bardağı zeytinyağı 4 kase su, 2 çay kaşığı tuz Sosumuz için: 3  Adet domates 3  diş sarımsak Yarım çay bardağı […]
  • Sütün Faydaları   Sütün faydaları saymakla bitmiyor. Her geçen gün araştırmacılar yeni bir faydasını ortaya çıkardıkları sütün şimdi de yağlarımızdan süt içerek kurtulabileceğimizi […]
  • Mis Kokulu Çiçekler Gardenya Bahçe demek, yeşil demek, çiçek demek ,renk demek... Bahçenizde, mis kokulu çiçekler açmasını ister misiniz?   Doğa öyle güzel hediyeler veriyor ki bize, yeter ki […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir